ul. Franciszkańska 18, II piętro, pokój 302

• 6
  • 7
  • 8

Wypożyczalnia i Czytelnia dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świdnicy powstała w 1952 roku i była pierwszym oddziałem z literaturą odpowiadającą potrzebom dzieci i młodzieży w ówczesnym województwie wrocławskim.
Dziś na półkach Wypożyczalni każdy czytelnik, ten młodszy i ten starszy, znajdzie coś dla siebie. Czeka na niego bogaty zbiór literatury, zaczynając od bajeczek, a na lekturach szkolnych kończąc. Dysponujemy także ofertą książek dla rodziców i wychowawców, którzy w wolnej chwili mogą sięgnąć po literaturę z zakresu psychologii, pedagogiki i edukacji.
W Czytelni, oprócz czasopism, młodzi czytelnicy mają do dyspozycji duży wybór słowników, encyklopedii tematycznych i ogólnych oraz książek z różnych dziedzin wiedzy. W przytulnym wnętrzu mogą skorzystać ze stanowisk komputerowych z dostępem do internetu oraz przygotować się w ciszy do zajęć lekcyjnych.
Wypożyczalnia i Czytelnia dla Dzieci i Młodzieży prowadzi liczne formy pracy z czytelnikiem popularyzujące książkę i Bibliotekę. Zapraszamy do współpracy nauczycieli, pedagogów oraz bibliotekarzy szkolnych, którym proponujemy:

• lekcje biblioteczne w formie warsztatów literacko-plastycznych: to ciekawie spędzony czas w Bibliotece na poznaniu różnorodnych zagadnień, zaczynając od podróży w świat informacji,
    a kończąc...
    ...Tematy zajęć nie są ściśle określane - dopasowujemy je
    w z zależności od potrzeb:)

• spotkania autorskie, na których można posłuchać opowieści
    o pisaniu, porozmawiać ze swoim ulubionym autorem a także otrzymać autograf

• zwiedzanie Biblioteki: to wyjątkowa okazja obejrzenia Biblioteki "od zaplecza", zobaczenia miejsc ciekawych, historycznych, niedostępnych dla czytelników. Dzieci i młodzież, przemierzając zabytkowe korytarze, mogą wysłuchać wielu opowieści, w tym także
    o Duchu Cystersa

• Coroczne konkursy recytatorskie, plastyczne i literackie oraz wystawy pokonkursowe, które na stałe wpisały się w kalendarz Biblioteki

Wczesny kontakt z książką i słowem jest niezwykle ważny dla rozwoju dziecka, dlatego wszystkie wymienione formy pracy dostosowujemy do wieku i potrzeb odwiedzających nas czytelników - od najmłodszych, po młodzież gimnazjalną. Pozostajemy otwarci na sugestie, pomysły, propozycje ze strony osób zainteresowanych. Podstawowym założeniem naszej oferty jest włączenie dzieci i młodzieży w poczet czytelników biblioteki miejskiej oraz przygotowanie ich do świadomego, chętnego korzystania ze źródeł informacji i rozrywki.
Chcielibyśmy pomóc rodzicom w stymulowaniu rozwoju dzieci poprzez:

• wybór dostosowanych do wieku i potrzeb dziecka książeczek,

• dobór atrakcyjnej literatury dotyczącej opieki nad małym dzieckiem,

• wspólną zabawę z dziećmi,

• wymianę doświadczeń.

Dlatego też na uwagę zasługują cotygodniowe, cykliczne zajęcia. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się:

Ponadto:

• W holu znajduje się mini - plac zabaw, na który serdecznie zapraszamy naszych najmłodszych czytelników.

BIP© 2017 Miejska Biblioteka Publiczna