Światowy Dzień Pluszowego Misia to świetna okazja, by spotkać się z najmłodszymi czytelnikami. Święto to ustanowiono w 2002 roku, dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki. Historia pluszaka wiąże się z wydarzeniem, które miało miejsce w 1902 r. Wtedy to prezydent USA Theodore Roosevelt – zapalony myśliwy – nie dopuścił do zestrzelenia małego niedźwiadka. Wykorzystano zdrobniałe imię prezydenta i zaczęto sprzedawać zabawki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.

Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia przypada na 25 listopada. W naszej bibliotece świętowaliśmy go wspólnie z naszymi czytelnikami przez dwa dni. We wtorek odwiedziły nas dzieci z Przedszkola nr 6 w Świdnicy, aby wspólnie obchodzić „misiowe” urodziny. Była książka, tańce i prezenty. Zabawa była tak udana, że nasz Miś potrzebował chwili oddechu i uciął sobie drzemkę w tajemniczym miejscu. Misia udało się odnaleźć dopiero w środę, a pomogły nam dzieci z Przedszkola „Frajda” przeczesując każdy zakamarek biblioteki.

foto: Monika Leśniewska