W zbiorach biblioteki pojawiły się pod koniec 2017 roku, a w grudniu zapoczątkowaliśmy działalność Klubu Gier Planszowych KOSTKA.

Wcześniej zapomniane, od kilku już lat, wracają w zupełnie nowej odsłonie. Są alternatywną dla komputera i telewizji, przyjemnym spędzeniem czasu dla osób w każdym wieku. Rozwijają wyobraźnię, uczą współpracy i zasad fair play, a przy tym pozwalają się odprężyć.

Na dzień dzisiejszy nasz zbiór to ponad 400 egzemplarzy. Mamy planszówki dla dzieci, młodzieży i dorosłych, towarzyskie, zręcznościowe, logiczne i karciane. Proste i trochę bardziej skomplikowane. Gry do wypożyczenia w dziale Wypożyczalnia Multimediów.

LISTA GIER

Wiek graczy

Liczba graczy

NOWOŚCI

gra planszowa pod tytułem Ojczysty
„Ojczysty” to gra imprezowa, w której polszczyzna zaskoczy Cię swoim bogactwem. Język polski ciągle się zmienia, baw się nim i bądź na bieżąco!

gra planszowa pod tytułem Mikromakro. Miejski poker
MikroMakro to gra kooperacyjna. Będziecie wspólnie rozwiązywać sprawy kryminalne, dociekać motywów, szukać dowodów i skazywać winowajców. Bystre oko przyda się wam nie mniej niż przenikliwy umysł. Przed wami kawał detektywistycznej roboty!
gra planszowa pod tytułem Kryptyda
Gra Kryptyda to dedukcyjna planszówka, w której misją jest odkrycie miejscówki tajemniczego potwora. Każdy z graczy otrzymuje swoją własną wskazówkę dotyczącą rejonu na mapie, w którym może się znajdować stwór. Podczas rozgrywki poszczególni gracze mogą dojść do celu, ale tylko wtedy, gdy będą współpracować z innymi graczami, zadając im pytania dotyczące ich unikalnych wskazówek.
gra planszowa pod tytułem Nimalia
Nimalia to rodzinna gra z pięknie ilustrowanymi kartami zwierząt. Ma proste zasady, które z łatwością opanuje 10-latek i ciekawy system punktacji dający satysfakcje z gry nawet zaawansowanym graczom.
gra planszowa pod tytułem Marabunta
Uwijaj się jak mrówka, by pokonać przeciwnika!
Twoja nowa kolonia zajmuje pokaźne terytorium. Problem w tym, że musi je dzielić… z zupełnie innymi mrówkami! W tej dwuosobowej grze typu roll&write rywalizujemy o zdobycie jak największej liczby punktów z dostępnej puli elementów, nieustannie balansując między osiąganiem własnych celów a blokowaniem opcji opłacalnych dla przeciwnika.

gra planszowa pod tytułem Pięć szczytów
Pięć Szczytów to gra o górskich wędrówkach. Podczas rozgrywki zagrywacie karty, za pomocą których wykonujecie różnorodne akcje. Będziecie rozwijać swoje talie, by pozyskać bardziej efektywne sposoby poruszania się czy zdobywania zasobów. Odkrywanie nowych miejsc, budowanie wież z kamyków na szczytach gór czy zbieranie panoram widokowych to tylko kilka ze sposobów, by zdobyć punkty zwycięstwa i pozostawić resztę współgraczy w tyle. Komu uda się zwiedzić wszystkie Pięć Szczytów i zebrać najwięcej punktów?
gra planszowa pod tytułem Syndykat zbrodni
Gangsterska gra strategiczna. Rodziny mafijne rywalizują o dominację nad Nowym Jorkiem. Spróbuj przejąć kontrolę nad kluczowymi dzielnicami miasta. Obserwuj co robi rywal – będzie próbować umocnić się w innych dzielnicach, co może cię drogo kosztować. Proste zasady, trudne decyzje!