26 kwietnia w naszej bibliotece podłoga zamieniła się w planszę do gry, a uczniowie w pionki. Do tego trzeba było wykazać się nie lada wiedzą historyczną – sześć drużyn rywalizowało w MAXIgrze zorganizowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Świdnicy.

W rywalizacji wzięli udział uczniowie 5 i 6 świdnickich szkół podstawowych.

To miała być przede wszystkim dobra zabawa, dlatego zdecydowaliśmy się wyróżnić wszystkie drużyny  – mówiła Marta Wojciechowska, kierownik Działu Dziecięcego MBP Świdnica.

I tak wyróżnienia powędrowały do drużyn ze Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Społecznej, Szkoły Podstawowej nr 6. III miejsce zdobyła reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 105, II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2, I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 8. Nagrody wręczyła dyrektor biblioteki Ewa Cuban.

I MIEJSCE:
Drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 8

II MIEJSCE:
Drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2

III MIEJSCE:
Drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 105 w składzie:

WYRÓŻNIENIA:
Drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1