Fiilia nr 5 działa od sierpnia 1992 roku i zapewnia literaturę dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W chwili obecnej w zbiorach znajduje się ponad 9 tysięcy egzemplarzy książek. Dostępne są lektury szkolne z różnych szczebli nauczania. W bibliotece można też skorzystać z prasy codziennej i kilkunastu czasopism.

Biblioteka dysponuje dwoma stanowiskami komputerowymi z dostępem do internetu, z których korzystanie jest bezpłatne.

Kameralne warunki lokalowe Filii stwarzają możliwość spokojnego wyboru książek, komfortowej nauki oraz przyjemnego korzystania z prasy, a także czynią ją dobrym miejscem spotkań.

Filia nr 5 współpracuje z pobliską Niepubliczną Katolicką Szkołą Podstawową „Caritas”, co owocuje wieloma ciekawymi spotkaniami.

Klub NITKA

PO-ŻYCZONE | 7.12.2018 r.
Rodzinna Pracownia św. Mikołaja – Filia nr 5
Ferie 2018! Filia nr 5

Warsztaty literacko-plastyczne „Rodzinna pracownia św. Mikołaja w Bibliotece”
Patent na ferie w bibliotece – fotorelacja z Filii nr 5
Rodzinna pracownia św. Mikołaja w bibliotece – Filia nr 5
Ferie naturalnie – ferie 2016!
Wakacje w bibliotece – Filia nr 5