W czwartek, 19 maja 2022 roku bibliotekę – Filię nr 5 odwiedziła klasa trzecia Niepublicznej Szkoły „Caritas”. W tym dniu, Dniu Dobrych Uczynków dyskutowaliśmy, co jest dobrym uczynkiem i czy robienie ich sprawia nam przyjemność.
A już w piątek, 20 maja przypada:
1) – Europejski Dzień Morza … i dlatego sprawdziliśmy w książce z mapami ile jest mórz w Europie. Okazało się , że nie jest ich mało;
2) – Światowy Dzień Pszczół… a tu obejrzeliśmy książki z informacjami o drzewach, pszczołach, innych owadach i kwiatach.

Porównaliśmy budowę kwiatostanów w kwiatkach kwitnących na tarasie biblioteki.

Porównaliśmy budowę kwiatostanów w kwiatkach kwitnących na tarasie biblioteki. Spotkanie zakończyliśmy grą w klasy „Owoce, warzywa, kwiaty…” – niby prosta gra a o skuchę łatwo oraz wypożyczeniem książek, by studiować „cuda i dziwy” przyrody już w zaciszu klasy.