Szanowni Państwo,
Od kilkunastu dni przyszło nam odnaleźć się w zupełnie innej trudniejszej rzeczywistości. Nie wiemy jak długo jeszcze będziemy musieli dopasowywać się do nowej sytuacji, która z dnia na dzień jest bardzo dynamiczna. Obecnie, chcielibyśmy Państwa zaprosić do nowego projektu PRZYJACIELE BIBLIOTEKI POLECAJĄ I CZYTAJĄ.

"Nazywam się Agnieszka Frączek i piszę książki dla dzieci, ale to, że książki dla dzieci piszę, to nie znaczy, że tylko takie książki czytam. Dzisiaj chciałabym opowiedzieć Państwu o książce niezwykłej, o książce zachwycającej. Ta książka nosi tytuł "Gawędy o wilkach i innych zwierzętach", a napisał ją Marcin Kostrzyński. Tak jak powiedziałam książka jest zachwyc ...

Długo się zastanawiałem, którą książkę wybrać i co mogłoby Was zainteresować szczególnie w tym trudnym, dziwnym czasie, w którym jesteśmy. Wybór padł na Olgę Tokarczuk (...) chciałem zwrócić uwagę na jedno z ostatnich jej dzieł, na opowiadanie pt. "Okno".

"Samotna kobieta zawsze narażona jest na niebezpieczeństwo, a Kirke nieświadomie budzi gniew zarówno w ludziach, jak i w mieszkańcach Olimpu. Aby ochronić to, co kocha, będzie musiała zebrać wszystkie siły i zdecydować, czy należy do bogów, z których się urodziła, czy do śmiertelników, których pokochała."

Baśń japońska "O chłopcu, który lubił malować koty" przedstawia ważną prawdę dotyczącą trzymania się wytyczonego celu oraz spełniania swoich pasji. Posłuchajcie baśni i przekonajcie się, w jaki sposób malowanie kotów uchroniło chłopca życie.

BIP© 2020 Miejska Biblioteka Publiczna