Baśń japońska „O chłopcu, który lubił malować koty” przedstawia ważną prawdę dotyczącą trzymania się wytyczonego celu oraz spełniania swoich pasji. Posłuchajcie baśni i przekonajcie się, w jaki sposób malowanie kotów uchroniło chłopca życie.

Ludzie ptaki – baśń kolumbijska
Baśń opowiada historię ludzi, którzy żyli w czasach szalejącego żywiołu. Główni bohaterowie chcieli ochronić swoje życie, szukając ratunku. Nagle zjawiają się tajemnicze postacie niosące pomoc i wybawienie.
Posłuchajcie, a dowiecie się kim są tytułowi ludzie-ptaki.

Chłopiec delfin
Baśń opowiada o chłopcu,
który pochodził z biednej wioski i który uwielbiał spędzać czas nad morzem.Pewnego dnia morska wiedźma rzuciła na niego czar. Odtąd życie chłopca zmieniło się. Historia o chłopcu – delfinie mówi o dobroci i sile chciwości, która jest wyniszczająca. Posłuchajcie baśni, aby dowiedzieć się, czy i tym razem dobro zwyciężyło.

O królewnie i diademie z rosy: baśń chińska. 
To baśń opowiadająca o przepięknej królewnie, którą podziwiało całe królestwo w dalekich Chinach. Młoda dziewczyna nie potrafiła docenić drogich prezentów i pewnego dnia zażyczyła sobie niemożliwej rzeczy. Ważnym przesłaniem baśni jest nauka, że nie zawsze można spełniać każdej zachcianki, ważniejsze bowiem jest drugi człowiek i jego potrzeby. Na koniec księżniczka zmieniła swoje postępowanie, dzięki czemu stała się lepszym i mądrzejszym człowiekiem.

O mądrej dziewczynie.
W dalekiej krainie mieszkał pewien mędrzec, który miał syna. Pewnego dnia wysłał on swego sługę na poszukiwania idealnej żony dla przystojnego młodzieńca. Jedna z kandydatek poddana była próbie. A jak poradziła sobie z podchwytliwym zadaniem od przyszłego teścia? Posłuchajcie baśni, a zagadkę szybko rozwiążecie.

Śledźcie naszą stronę internetową oraz nasze fanpage’e.