W 2021 roku ukazała się książka pt. „Ojcze, pamiętamy” autorstwa Agnieszki Nowickiej-Dyderskiej.

Główną zaletą książki jest to, że nie jest ona tylko kronikarskim zapisem wydarzeń, ale w bardzo przystępny sposób przybliża samą postać papieża Polaka.

Świdnicki Ośrodek Kultury oraz Andrzej Protasiuk – inicjator świdnickich Dni Papieskich, zorganizowali plenerową wystawę na podstawie fragmentów książki Agnieszki Nowickiej-Dyderskiej.

Wystawa 15 lat Dni Papieskich w Świdnicy JAN PAWEŁ II PAMIĘĆ I OBECNOŚĆ jest eksponowana na promenadzie przed kościołem NMP Królowej Polski w Świnicy, ul. Prądzyńskiego w do 12 czerwca 2023 r.

Książkę Agnieszki Nowickiej-Dyderskiej „Ojcze, pamiętamy! 15 lat Dni Papieskich w Świdnicy” można otrzymać bezpłatnie w Filii nr 2.