O świecie po zmianach klimatu. Spotkanie autorskie z Katarzyną Boni
22 maja odbyło się spotkanie autorskie z Katarzyną Boni wokół jej najnowszej książki „Którędy do wyjścia?”. Wydarzenie zostało zorganizowane przy współpracy z Dolnośląską Fundacją Onkologiczną, a rozmowę poprowadził Tomasz Hrynacz.
Spotkanie przyciągnęło czytelników zainteresowanych zarówno reportażem, jak i tematami związanymi z kryzysem klimatycznym, traumą oraz współczesnym doświadczeniem lęku i niepewności. Rozmowa koncentrowała się wokół książki „Którędy do wyjścia?”, w której Katarzyna Boni podejmuje próbę opisania świata mierzącego się z konsekwencjami zmian klimatycznych oraz pyta o możliwości odnalezienia nadziei i nowych sposobów życia w rzeczywistości nieustannych kryzysów.
Autorka opowiadała o swojej pracy reporterskiej, doświadczeniach związanych z dokumentowaniem losów osób dotkniętych katastrofami naturalnymi i konfliktami zbrojnymi, a także o potrzebie zmiany perspektywy na bardziej otwartą na świat natury.
Nie zabrakło pytań od publiczności dotyczących procesu powstawania książek, kondycji współczesnego reportażu oraz sposobów radzenia sobie z poczuciem bezradności wobec kryzysu klimatycznego. Na zakończenie spotkania uczestnicy mieli możliwość zdobyć autograf autorki.
























25 maja 2026
Połącz z tłumaczem