Tegoroczną Rodzinną pracownię Świętego Mikołaja próbował nam zepsuć Zrzęduś – bohater książki Alexa Smitha „Jak Zrzędus chciał zepsuć Święta”. Jednak uczestnicy naszych warsztatów bez trudu rozszyfrowali, gdzie na terenie biblioteki Zrzęduś ukrył przedmioty niezbędne do przygotowania świątecznych dekoracji. W odnalezionych paczuszkach były: słoiki, suszone plastry cytryny, igliwie, anyż, cynamon oraz jutowe sznurki. Z wymienionych przedmiotów dzieci z niewielka pomocą rodziców stworzyły przepiękne świeczki. Niestety okazało się, że to nie koniec psikusów Zrzędusia – po całej bibliotece rozsypał szyszki potrzebne nam do wykonania kolejnych ozdób. Wszyscy uczestnicy ruszyli na poszukiwania! Odnalezione szyszki posłużyły nam do wykonania świątecznych wieńców.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólną zabawę i stworzenie tak ciepłej i rodzinnej atmosfery podczas warsztatów.