Za nami otwarcie nowej siedziby naszej Filii nr 2! Dziękujemy za to, że byliście z nami w tak szczególnym dla nas dniu.

Jest to biblioteka na miarę XXI wieku. W filii mamy bardzo bogaty księgozbiór, swobodny dostęp do półek, komputery z dostępem do internetu, kącik zabaw dla najmłodszych, dla nieco starszych strefę gracza z konsolą PlayStation. Oprócz tego stworzyliśmy także salę warsztatową, w której będą mogły być przeprowadzane spotkania czy lekcje biblioteczne. Powierzchnia filii to ponad 350m2. Obiekt jest dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami i będzie spełniał najnowsze standardy.

W propozycjach filii, które już planujemy, na pewno znajdą się atrakcyjne warsztaty, spotkania z ciekawymi ludźmi, wydarzenia z książką dla najmłodszych i inne akcje promujące czytelnictwo.

Filia powstała w 1970 roku i pierwszą siedzibę miała przy ulicy Zamenhofa, następnie została przeniesiona do lokalu przylegającego do dawnej Szkoły Podstawowej nr 16, później Gimnazjum nr 1 (1998 r.). Gdy podjęto decyzję o nowej lokalizacji, Filia została kolejno przenoszona: w lipcu 2018 r. do tymczasowej siedziby w Szkole Podstawowej nr 2 przy ulicy Ofiar Oświęcimskich 30, następnie we wrześniu 2020 r. w kolejne tymczasowe miejsce, przy ul. Mieczysława Kozara-Słobódzkiego 21, by dziś, 15 listopada zyskać nową siedzibę przy ul. Mieczysława Kozara-Słobódzkiego 19/01!

Filia jest otwarta w godzinach:
poniedziałek, wtorek, środa i piątek: 10.00-17.00
czwartek: 9.00-16.00
sobota: 9.00-14.00

Przypominamy również numer telefonu: 74 640 09 50.

Zapraszamy!

Już za chwilę…