Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świdnicy, inicjując akcję #czytelniaki, chce pokazać, że na interakcję z książką nigdy nie jest za wcześnie, a wizyta w bibliotece może być ciekawa także dla rodziców z najmłodszymi dziećmi. Wspólnie stwórzmy modę na czytanie!

Wielu rodziców uwielbia czytać, chce tą miłość do książek przekazać swoim dzieciom. Często zadają sobie pytanie, czy to już czas na zapisanie dziecka do biblioteki, czy dzieci w bibliotece nie będą się nudzić? Czy przypadkiem nie zniszczą książek lub nie zakłócą wizyty innym czytelnikom? Czy z niemowlakiem można w ogóle przyjść do biblioteki? Czy to w ogóle ma sens? Czy znajdzie się tam miejsce, by dziecko przewinąć czy nakarmić? W końcu: czy trzeba się do takiej wizyty wcześniej przygotować?

Celem akcji #czytelniaki, którą inicjuje Miejska Biblioteka Publiczna, jest udowodnienie, że wizyta w bibliotece może być dla rodziców z dziećmi niezwykle interesującą przygodą.

Biblioteki coraz częściej otwierają swe przestrzenie dla szerokiego grona odbiorców, również tych najmłodszych. Wszystkie przedsięwzięcia są przygotowywane z myślą o odbiorcy w każdym wieku, również tych najmłodszych.

W ramach akcji #czytelniaki prowadzone są zajęcia cykliczne:

  • Abecadło – zajęcia dla dzieci pomiędzy pierwszym a drugim rokiem życia
  • Zaczytani – zajęcia dla dzieci 3 – 4 letnich
  • Baśniolandia – zajęcia dla dzieci 5 – 6 letnich
  • Dizajnersi – zajęcia dla dzieci w wieku szkolnym

Na zajęcia obowiązują zapisy poprzez formularze udostępniane przed zajęciami na https://www.facebook.com/MBPswidnica

#czytelniaki wspólnie stwórzmy modę na czytanie!