Miejska Biblioteka Publiczna w Świdnicy zaprasza na spotkanie autorskie z Wiesławem Drabikiem, które odbędzie się 9 października, o godzinie 16.30 (Czytelnia Naukowa), w ramach VII Nocy Bibliotek.

Wiesław Drabik – właściciel kotki Frotki i autor ponad dwustu bajeczek dla dzieci ukazujących się od 1995 r. w wydawnictwach: Skrzat, Siedmioróg, Debit, Wilga, Pascal, Martel, Grafix i Wers.
Są to pełne humoru wierszowane bajeczki, ponoć chętnie czytane i oglądane przez najmłodszych, ale i rodzice czytający je swoim pociechom zbytnio się nie nudzą. A może to zasługa wspaniałych ilustracji Marka Szala, Andrzeja Kłapyty, Doroty Szoblik, Elżbiety Śmietanki-Combik, Aleksandra Jasińskiego, Pawła Kołodziejskiego, Carlosa Busquetsa i innych.
Najbardziej znane książeczki to: „Bajka o Smoku i Kraku i o tym jak powstał Kraków”, „Awantura na podwórku”, „Łakomczucha”, „Kocie łakocie”, „MAŁa mYSZ skacze czyli myszomania”. Niektóre bajeczki były prezentowane w programie telewizyjnym pt. „Książki z górnej półki”, kilka z nich pokazano na Międzynarodowych Targach Książki w Bolonii w 2003 roku. Dużym powodzeniem wśród dzieci cieszy się seria: „Zostań Mistrzem” opisująca drogę do medali naszych najlepszych sportowców (ukrywających się pod postaciami sympatycznych zwierzątek). Powstała również seria „Dawno, dawno temu w…” promująca mniejsze i większe miejscowości – Małe Ojczyzny.
Od kilku lat autor spotyka się z Czytelnikami swoich książek w bibliotekach, szkołach, przedszkolach i księgarniach w całej Polsce.

Plakat ze zdjęciem Wiesława Drabika, z kotem. Miejska Biblioteka Publiczna w Świdnicy zaprasza na spotkanie autorskie z Wiesławem Drabikiem, które odbędzie się 9 października, o godzinie 16.30, w ramach VII Nocy Bibliotek.