Tadeusz Koniarz z Tarnowa i Lidia Misztal zdobyli uznanie jury tegorocznego Międzynarodowego Konkursu Fotografii „Zestaw – Świdnica 2020”. Dzisiaj odebrali nagrody w wysokości 1,5 tys. zł. Tym samym rozpoczęło się trwające do niedzieli święto fotografii.

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świdnicy odbył się dzisiaj wernisaż wystawy i wręczenie nagród w Międzynarodowym Konkursie Fotografii „Zestaw – Świdnica 2020”. Spośród122 prac, jakie wpłynęły na konkurs, jury w składzie Andrzej Rutyna, Piotr Tomczyk oraz Andrzej Protasiuk, zdecydowało o nieprzyznawaniu w tym roku nagrody grand prix. W dziale fotografii reportażowej I nagrodę i 1,5 tys. zł przyznano Tadeuszowi Koniarzowi z Tarnowa za zestaw „Wodzu prowadź”. II miejsce i 1 tys. zł zdobyła Maria Różańska z Wejherowa za zestaw „Codzienność”. Wyróżnienie i 500 zł nagrody przyznano Markowi Czarneckiemu z Mogilna za zestaw „Siła Cabo”. W dziale fotografii poszukującej I nagrodę i 1,5 tys. zł zdobyła Lidia Misztal z Gdańska za zestaw „Rodzaje milczenia”. II miejsce i 1 tys. zł zdobyła Maria Laskowska z Gdańska za zestaw „Migawki”. Wyróżnienie i 500 zł nagrody przyznano Annie Jakubowskiej z Gdańska za zestaw „Pola malowane”.

Prace można oglądać na parterze oraz I piętrze w budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Franciszkańskiej.