Podczas obchodów Dnia Flagi na skwerze z dzikami obok Miejskiej Biblioteki Publicznej Pani Prezydent Beata Moskal-Słaniewska przekazała Harcerzom Flagę Narodową. Harcerze uroczyście wciągnęli flagę na maszt. Wspólnie odśpiewano hymn. Rozstrzygnięto także konkurs fotograficzny „Biało – czerwona w obiektywie”. Jury wybrało zdjęcia, które wzbudziły pozytywne emocje, a zarazem pokazały kreatywność autorów prac w podejściu do konkursowego tematu, a także walory estetyczne nadesłanych zdjęć. Wśród Laureatów znaleźli się:
I miejsce – Damian Kostka – Biel na czerwieni
II miejsce – Martyna Czerniec – 3 sekundy o ojczyźnie
III miejsce – Leszek Florek – Biało-czerwone bezpieczeństwo
wyróżnienie – Katarzyna Leciejewska – Moja Polska
wyróżnienie –  Małgorzata Leciejewska – Moja mała ojczyzna.
Przy okazji obchodów Dnia Flagi otwarto wystawę plenerową poświęconą Stanisławowi Moniuszce – „Moniuszko 200. Niedługa rzecz o operze”. W tym roku przypada 200 rocznica urodzin polskiego kompozytora. Z tej okazji swój występ miała grupa uczniów z Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Świdnicy, która zaśpiewała pieśń Moniuszki  „Prząśniczkę”.
Nie zabrakło także animacji dla najmłodszych.