Teatrzyk BAJKA ma na swoim koncie kilka spektakli wystawianych dla grona najbliższych w gmachu Biblioteki: Komputer i bajki, KrólewnaŚnieżka, Betlejemska Dobranocka, Jasełka,Anioły w oknach przy współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury, Droga babciu, drogi dziadku, Kawiarniane wspomnienia, widowisko słowno – muzycznym pt. To przemijanie ma sens, ma sens, ma sens, przedstawienie kukiełkowe Cudowne jasełka, Śnieżynki. Ale nie tylko w Bibliotece można zaprezentować swoje umiejętności.

Gościliśmy także na deskach świdnickiego teatru oraz w szpitalu Latawiec. Podczas cotygodniowych zajęć teatrzyku młodzi czytelnicy (lat 7+) kształtują swoją osobowość, rozwijają umiejętności aktorskie oraz sprawność językową. Spotkania są źródłem wielu przeżyć oraz świetnym sposobem na rozładowanie emocji. Wiele tu elementów zabawy i śmiechu.

Dnia 18.05.2011 r. teatrzyk Bajka miał zaszczyt kolejny raz brać udział w obchodach DNI PAPIESKICH 2011. Tym razem dzieci wystawiły przedstawienie pt. „z Wadowic do nieba” w Domu Dziennego Pobytu „Przystań„. Występ był doskonałą okazją do wspomnień o Janie Pawle II. Pensjonariusze jak zawsze ciepło przyjęli występ początkujących, młodych aktorów i na zakończenie ochoczo odśpiewali z nimi jedną z ulubionych pieśni Papieża Polaka – Barkę.