• To wydarzenie minęło.

Spotkanie autorskie z Pawłem Migasiewiczem

20 października 2022 | 17:00 - 18:00

Miejska Biblioteka Publiczna w Świdnicy zaprasza na spotkanie autorskie z Pawłem Migasiewiczem, autorem książki „Laudatissimus Phidias noster. Rzeźbiarz Johann Riedel SJ (1654-1736) między czeską tradycją cechową a francuską sztuką akademicką”, dofinansowaną przez samorząd Świdnicy.

Spotkanie odbędzie się w czwartek, 20 października o godz. 17.00 w gmachu biblioteki.

Paweł Migasiewicz – historyk sztuki, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, na którym w 2010 roku obronił rozprawę doktorską. Specjalizuje się w historii rzeźby i architektury nowożytnej. Od 2016 roku jest adiunktem w Instytucie Sztuki Polskiej Akademii Nauk. Jego badania obejmują szczególne relacje artystyczne między Francją a Europą Środkową wraz z ich kontekstem politycznym.

Data:
20 października 2022