• To wydarzenie minęło.

Koncert – Strefa Niskich Ciśnień

11 czerwca 2021 | 18:00 - 19:00

Strefa Niskich Ciśnień to projekt rawickich muzyków: Krzysztofa Matysiaka, Mariusza Kupczyka, Tomasza Dzikowskiego oraz Michała Dolnego, którego działalność w dużej mierze związana jest z przestrzenią autorskiego teatru, realizowanego wspólnie z rawickim poetą Henrykiem Pawłowskim. Można uznać, że to właśnie doświadczenia nabyte podczas pracy przy spektaklach wypracowały styl zespołu, jego wielowarstwowe brzmienie oraz ilustracyjny charakter. Obecnie grupa promuje instrumentalny materiał zatytułowany Hyperborea, będący muzyczną opowieścią o krainie wiecznej szczęśliwości, do której powstania inspiracją było malarstwo Tomasza Bzdęgi, a konkretnie wystawa o tym samym tytule.
Hyperborea (gr. Ὑπερβόρεοι) – w mitologii greckiej legendarna kraina, która miała znajdować się daleko na nieokreślonej północy, za siedzibą wiatru północnego – Boreasza. Była to w wierzeniach Greków kraina wiecznej szczęśliwości, coś w rodzaju raju na ziemi, o błogosławionym klimacie, dającym bez wysiłku wszystko, co trzeba. Jej mieszkańcy, Hiperborejczycy, prowadzili beztroskie i szczęśliwe życie, wolne od chorób i cierpień, a nasyciwszy się nim, odbierali je sobie skacząc ze skały w morze.
Zespół występuje w następującym składzie:
Krzysztof Matysiak – klarnet basowy, sampler, looper, klawisze
Mariusz Kupczyk – gitara basowa