Przynieś je do naszej biblioteki. I Ty możesz pomóc! Włącz się w zbiórkę książek dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych z Ukrainy. Jeśli ktoś ma książki w języku ukraińskim w domowych biblioteczkach może przynieść je do siedziby Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świdnicy (ul. Franciszkańska 18, II piętro, p. 302 – Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży), gdzie działa punkt zbiórki, czynny w godzinach pracy biblioteki.

• Zbieramy książki głównie w języku ukraińskim, ale także rosyjskim.
  • Przyjmujemy książki adresowane dla dzieci i młodzieży oraz dla starszego odbiorcy.
  • Przydadzą się książki wspierające naukę języka polskiego dla naszych sąsiadów (słowniki, słowniki ilustrowane, rozmówki, kursy językowe itd.)
  • Prosimy o książki w dobrym stanie.
  • Przekazując książki, dasz możliwość wypożyczenia ich przez naszych sąsiadów – dajmy im namiastkę normalności.