EKO poranki z biblioteką to cykl edukacyjnych warsztatów proekologicznych. Warsztaty będą odbywały się w każdy wakacyjny piątek, w godzinach 10:00-12:00 na Placu z dzikami przy Bibliotece w Świdnicy. Planujemy wyjazd do Przedsiębiorstwa Utylizacji Odpadów. Warsztaty skierowane są do najmłodszych mieszkańców Świdnicy. To od nas zależy, jak kiedyś będzie wyglądała Ziemia. Dlatego należy zaszczepiać w dzieciach ekologiczne nawyki oraz poczucie odpowiedzialności za otaczający nas świat. Segregacja, recykling, oszczędzanie wody oraz obcowanie z przyrodą, to kilka małych kroków do lepszego jutra.

Planowane działania m.in.:
Zielony warsztat
Co z tymi śmieciami?
Czy jem zdrowo?
WODA – źródło życia
W drodze – kierunek ścieżka edukacyjna (obowiązują zapisy)
Kreatywnie z kartonami
Pszczoły – bez nich nie ma życia
Eko w domu – kosmetyki naturalne
Teatr MASKA z Krakowa

Wszystkie warsztaty będą organizowane w obowiązującym reżimie sanitarnym i według zaleceń Ministerstwa, dlatego w razie niepogody zajęcia nie odbędą się.

Plakat zajęć Eko poranki z biblioteką Zielony warsztat
Co z tymi śmieciami?
Czy jem zdrowo?
WODA – źródło życia