25 czerwca 2021, w Parku Centralnym, odbędzie się Świętojański EKOPIKNIK. My też tam będziemy – serdecznie zapraszamy do naszego stanowiska BIBLIOeko – zabawy z biblioteką. Na pikniku zaproponujemy wykorzystanie zużytych rolek po papierze toaletowym, tektury i gazet, ale zabierzemy również inne rzeczy, które powstały w bibliotece z materiałów, które zapewne trafiłyby do kosza na śmieci. Być może zainspirują dzieci i ich rodziców do robienia eko zabawek w domu. Sam proces tworzenia sprawia już frajdę, a późniejsze wykorzystanie stworzonych przez siebie zabawek daje ogromną satysfakcję! Drugą propozycją biblioteki będzie:
Eko kolorowanka – czyli malowanie barwnikami z owoców i warzyw, które wcześniej przygotujemy. By malowanie było bardziej „spektakularne” naszą kolorowanką będzie duża płachta materiału – stare prześcieradło, które trafiłoby do śmietnika. Wykorzystamy wywar z buraka, kurkumę czy aronię. Nie użyjemy też tradycyjnych pędzli – malować będziemy „psikaczami” i pieczątkami z ziemniaka.

Zapraszamy!