18 czerwca w Filii nr 5 odbyły się warsztaty chemiczne „Kolory reakcji”, podczas których dzieci mogły wcielić się w rolę prawdziwych chemików. Uczestnicy poznali rodzaje odczynów oraz sposoby ich rozróżniania. Najwięcej emocji wzbudziły eksperymenty z „kameleonem”, czyli specjalnym płynem używanym przez chemików. Dzieci dodawały do niego różne substancje i obserwowały zmiany kolorów, dzięki którym mogły określić rodzaj odczynu. Zajęcia połączyły naukę z doskonałą zabawą, a młodzi odkrywcy z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w doświadczeniach.

Warsztaty zostały zrealizowane we współpracy z Gminą Miasto Świdnica w ramach działania profilaktyczno-edukacyjnego z zakresu ochrony zdrowia dotyczącego profilaktyki uzależnień.

22 czerwca 2026