Przez rok spotykali się, szkoląc swój warsztat literacki. Właśnie ukazała się antologia ich tekstów. Bezpłatne egzemplarze książki dostępne są już w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ulicy Franciszkańskiej 18.

Spotykali się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, by wspólnie pracować i omawiać tworzone przez siebie teksty. Efekty tej pracy możemy przeczytać w antologii „Drugie Piętro”, która właśnie ukazała się nakładem biblioteki.

Warsztaty pisarskie odbywały się przez cały rok, co miesiąc. W okresie pandemii – online. Grupa młodych twórców, skupiona wokół prowadzącej Barbary Elmanowskiej, pracowała nad warsztatem pisarskim i tworzyła własne teksty. Od teraz w bibliotece można nabyć książkę podsumowującą warsztaty – antologię „Drugie Piętro”, tom2. – Zgromadzone tu prace powstały w trudnym okresie, bo w roku 2020, dotkniętym m. in. epidemią koronawirusa. Niewiele czasu spędziliśmy wspólnie, przy jednym warsztatowym stole. Rozmawialiśmy online, przez dzielący nas ekran – pisze we wstępie Barbara Elmanowska. Prowadząca warsztaty pisarskie podziękowała dyrektor MBP w Świdnicy, Ewie Cuban za umożliwienie kolejnej edycji warsztatów oraz możliwość wydania antologii.

W drugim tomie antologii swoje utwory prezentowali Paweł Buczma, Martyna Czerniec, Igor Grudzński, Tamara Hebes, Sylwia Krawiczyńska, MarBe, Justyna Nawrocka, Anna Podhorodecka, Izabela Prypin i Grzegorz Woźny.

drugie piętro - antologia - okładka