Drodzy Czytelnicy! Od 16 listopada 2020 r. wprowadzamy usługę „Książka na wynos” i już dziś przypominamy o usłudze „Książka do domu”.

Książka na wynos – budynek główny

1. Czytelniku, jeśli chcesz wypożyczyć książkę:
    * zadzwoń 74/6400937, 603563933
    * skorzystaj z usługi “zapytaj bibliotekarza” na stronie www biblioteki i złóż zamówienie drogą elektroniczną.
  2. Składając zamówienie będziemy potrzebować Twoich danych:
    imię i nazwisko, nr karty czytelnika i nr tel.
  3. W momencie skompletowania zamówienia skontaktujemy się z Tobą celem jego przekazania.
  4. Zamówienia realizowane są w kolejnym dniu roboczym w godz. 9.00-15.00.
  5. Udostępnianie przygotowanych książek i innych materiałów bibliotecznych odbywać się będzie na zewnątrz przed wejściem do biblioteki od strony placu z dzikami, o ustalonej godzinie.
  6. Podczas odbioru książek zasłoń nos i usta, zachowaj dystans, a kontakt z pracownikiem ogranicz do minimum.
  7. Zwrotów książek dokonujesz poprzez wrzutnię/trezor. Nie musisz oddawać książek, które masz wypożyczone! Termin został przesunięty do 15 grudnia.
  8. Usługa dostępna jest w budynku głównym biblioteki oraz w filiach.

Książka na wynos – Filie

1. Czytelniku, jeśli chcesz wypożyczyć książkę z konkretnej filii:
    * zadzwoń:
    74/6400951 – Filia nr 1
    74/6400950 – Filia nr 2
    74/8524622 – Filia nr 5
    * skorzystaj z mail’a i złóż zamówienie drogą elektroniczną
    filia1@mbp.swidnica.pl – Filia nr 1
    filia2@mbp.swidnica.pl – Filia nr 2
    filia5@mbp.swidnica.pl – Filia nr 5
  2. Składając zamówienie będziemy potrzebować Twoich danych:
    imię i nazwisko, nr karty czytelnika i nr tel.
  4. Zamówienia realizowane są w kolejnym dniu roboczym w godz. 9.00-15.00
  5. Udostępnianie przygotowanych książek i innych materiałów bibliotecznych odbywać się będzie na zewnątrz przed wejściem do filii, o ustalonej godzinie.
  7. Nie musisz oddawać książek, które masz wypożyczone! Termin został przesunięty do 15 grudnia.

Książka do domu

1. Z usługi „Książka do domu” mogą korzystać osoby starsze, przewlekle chore lub niepełnosprawne ruchowo, zamieszkałe na terenie Świdnicy, które wypełniły kartę zobowiązania i nie mogą samodzielnie korzystać ze zbiorów w działach/filiach MBP.
  2. Chęć skorzystania z usługi „Książka do domu” należy zgłosić w dziale/filii MBP usytuowanej najbliżej miejsca zamieszkania osobiście, telefonicznie lub przez osoby trzecie.
  3. Dostarczaniem zbiorów do domu zajmują się bibliotekarze i wolontariusze w miarę możliwości Biblioteki.
  4. Z usługi „Książka do domu” nie mogą korzystać czytelnicy, u których w domu panuje choroba zakaźna.
  5. Czytelnicy korzystający z usługi „Książka do domu” wypożyczają zbiory MBP na zasadach określonych niniejszym Regulaminem.

Więcej informacji uzyskają Państwo pod numerem telefonu: 74 640 09 46 w godzinach 9.00-15.00.

Wyżej wymienione usługi wprowadziliśmy na podstawie rekomendacji Biblioteki Narodowej:
„Biblioteka Narodowa (…) rekomenduje udostępnianie zbiorów na zewnątrz budynków, które mają być zamknięte dla użytkowników. Udostępnienie może odbyć się:
1. za pośrednictwem książkomatów,
2. przed wejściem do budynku biblioteki. Zbiory w tym przypadku muszą być przekazywane z maksymalnym ograniczeniem kontaktów bezpośrednich. Nie wolno dopuścić do tworzenia kolejek przed budynkiem biblioteki. Procedura może wyglądać następująco:

• czytelnik zamawia poprzez katalog on-line, telefonicznie, e-mailowo wybrane publikacje,
  • bibliotekarz po skompletowaniu zamówienia czytelnika umawia z nim termin odbioru na konkretną godzinę,
  • bibliotekarz rejestruje zbiory na koncie użytkownika i przygotowuje paczkę z zamówionymi egzemplarzami,
  • o omówionej godzinie bibliotekarz przekazuje paczkę czytelnikowi, tzn. zostawia ją np. na stoliku przed wejściem, którą czytelnik odbiera i zostawia ewentualnie zwroty,
  • w wyżej wymienionym reżimie może być realizowana usługa „Książka na telefon”.”