18 czerwca dyrektorki biblioteki Ewa Cuban oraz Marta Wojciechowska uczestniczyły w 5. Forum dyrektorek i dyrektorów, którego hasłem przewodnim było „Bo biblioteki potrzebują silnych liderów_ek”. Wydarzenie po raz pierwszy odbyło się stacjonarnie, w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Pleszew. Organizatorem forum byli Stowarzyszenie Dyrektorek i Dyrektorów Bibliotek Inicjatywy wraz z Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy w Pleszewie.

W czasie tegorocznego forum rozmawiano o tym, co jest siłą lidera i liderki. Zastanawiano się, co daje menadżerom i menadżerkom bibliotek, mocy do działania dla lokalnej społeczności i co może być napędem w skutecznym zarządzaniu instytucją kultury. Rozmawiano o sieciowaniu, zarządzaniu międzypokoleniowym i różnorodnym zespołem, o otwieraniu instytucji na osoby z różnymi potrzebami oraz… o bibliotekach na czterech kołach!

Było bardzo inspirująco, dyrektorki wróciły z masą pomysłów na najbliższy czas. Ale o tym wkrótce… Obserwujcie nas.