W poniedziałek, 17 czerwca 2024 roku, w Bibliotece Miejskiej odbyło się niezwykłe zakończenie zajęć czytelniczych dla dzieci #czytelniaki. Tegoroczne spotkanie, zamykające cykl zajęć: Abecadełko, Zaczytani, Baśniolandia, Dizajnersi, miało szczególną oprawę dzięki wyjątkowym gościom – alpakom, które przybyły na spotkanie z AlpiLand wraz z Panią Martą Górską.

Te przyjazne zwierzęta od razu skradły serca wszystkich obecnych. Dzieci z entuzjazmem podchodziły, aby pogłaskać miękkie futerka i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Obecność alpak stworzyła niepowtarzalną atmosferę, pełną ciepła i naturalnej radości. Spotkanie z alpakami było nie tylko okazją do zabawy, ale także do nauki. Pani Marta, opiekunka zwierzaków opowiedziała dzieciom o życiu i zwyczajach tych uroczych stworzeń. Dzieci dowiedziały się, co jedzą alpaki, a także jak się zachowują.

Na dzieciaki czekała również specjalnie przygotowana strefa zabawy z wieloma atrakcjami. Każde dziecko mogło stworzyć butelkę pełną wspomnień oraz własną maskę alpakę z kolorowego szablonu i waty.

Zakończenie zajęć czytelniczych w Bibliotece Miejskiej z udziałem alpak było niezapomnianym wydarzeniem, które dostarczyło dzieciom i ich rodzicom wiele radości i pozytywnych emocji.

Czytelniaki!!! Do zobaczenia na zajęciach po wakacjach.