Dzięki inicjatywie naszej biblioteki już w maju, a dokładnie 13 maja, podczas startu Odjazdowego bibliotekarza, do dyspozycji naszych czytelników zostanie oddana kolejna, trzecia biblioteczka plenerowa.

Wszystko to w ramach Tygodnia Bibliotek.

Tym razem budka na książki stanie na terenie Parku Centralnego!

Dwie biblioteczki plenerowe funkcjonują już od 2021 roku i zostały świetnie przyjęte przez mieszkańców. Jedna z nich, upamiętniająca postać Stanisława Lema, znajduje się przy ul. Wałowej, a druga, której patronem jest Cyprian Kamil Norwid, stanęła na promenadzie przy ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego na osiedlu Młodych.

Nowa biblioteczka pojawi się w Parku Centralnym… a kto będzie jej patronem – pozostawiamy to w tajemnicy do momentu otwarcia, który nastąpi w trakcie trwania „Tygodnia Bibliotek”!