W piątek, 16 września odbył się wernisaż wystawy pokonkursowej XXVII MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU FOTOGRAFII „ZESTAW – Świdnica 2022”, inaugurującej 35. Dni Fotografii.

Uroczystość oficjalnie otworzyli: Szymon Chojnowski – zastępca prezydenta, Joanna Gadzińska – wiceprzewodnicząca Rady Miasta, Anna Rudnicka – dyrektor Świdnickiego Ośrodka Kultury, Andrzej Protasiuk – artysta fotograf /Es. FIAP/ – jeden z członków jury i Ewa Cuban – dyrektor biblioteki. W wernisażu ponadto wzięli udział pozostali członkowie jury – Piotr Bernacki i Piotr Tomczyk; organizatorzy pleneru aktu SUDECKA VENUS – Dariusz Sebastiański i Robert Rzepiński; zaprzyjaźnieni artyści fotografowie z Polski oraz z Czech; laureaci i uczestnicy konkursu ZESTAW; mieszkańcy, czytelnicy i pracownicy biblioteki. Patronat nad wydarzeniem objęła Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy. Na konkurs nadesłano 143 zestawów prac 144 autorów, z których 31 zestawów prac 32 autorów znalazło się na wystawie prezentowanej w bibliotece. W tym roku nie przyznano Grand Prix. I nagrodę – 2.500 złotych otrzymała DAGMARA SZCZYGIELSKA z Bytomia za zestaw „Cień”. II nagrodę –1.500 złotych otrzymał PAWEŁ TOMCZYK z Kielc za zastaw „Tożsamość”. Ponadto przyznano dwa równorzędne wyróżnienia po 1000 złotych dla ANNY JAKUBOWSKIEJ z Gdańska za zestaw „Cztery żywioły: ziemia, woda, mgła, człowiek”i dla MAŁGORZATY PAWELCZYK z Białegostoku za zestaw „Z pokolenia na pokolenie”.

Wystawę można oglądać w bibliotece do końca listopada.