Konkurs czytelniczy „Dzień dobry Pani Urszulo”, wystawa poświęcona świdnickiej pisarce i uroczyste odsłonięcie muralu – za nami piękny dzień z Urszulą Kozłowską. Do południa odbył się konkurs współorganizowany z Miejskim Przedszkolem Integracyjnym nr 16 Słoneczko, w którym wzięło udział 12 świdnickich przedszkoli.

Po południu została otwarta wystawa złożona m.in. z prywatnych pamiątek z archiwum rodzinnego pisarki, a następnie wspólnie z gośćmi uroczyście odsłoniliśmy mural przy ul. Siostrzanej 2 autorstwa Roberta Kukli.

Ula to była piękna osoba, która umiała się szczerze cieszyć sukcesami innych osób – mówiła zaproszona na uroczystości Agnieszka Frączek – autorka książek dla najmłodszych, przyjaciółka Uli Kozłowskiej. Dzień był pełny emocji, ciepła i dobrych wspomnień.

Zapraszamy na wystawę poświęconą pisarce codziennie w godzinach pracy biblioteki oraz zachęcamy do odwiedzenia muralu znajdującego się w bliskim sąsiedztwie biblioteki.