Po raz czwarty Miejska Biblioteka Publiczna w Świdnicy włączyła się w organizację Festiwalu Góry Literatury. Podczas tegorocznej edycji festiwalu nasze miasto odwiedzili Jakub Żulczyk i Wojciech Chmielarz. Odbyły się również warsztaty dla najmłodszych Małe Góry Literatury oraz pokazy filmów.

Spotkanie autorskie z Jakubem Żulczykiem wokół powieści pisarza „Dawno temu w Warszawie” poprowadziła Olga Wróbel. Autor opowiedział o najnowszej książce, która jest kontynuacją głośnej powieści „Ślepnąc od świateł” oraz podzielił się z licznie przybyłą publicznością anegdotami związanymi z pisaniem scenariuszy. Na zakończenie do autora ustawiła się długa kolejka oczekujących na pamiątkowy wpis i wspólne zdjęcie.

Drugim gościem świdnickiej sceny Festiwalu Góry Literatury był Wojciech Chmielarz. W rozmowie z Waldkiem Mazurem autor kryminałów opowiedział o procesie powstawania swojej najnowszej powieści „Zbędni”. Wojciech Chmielarz podzielił się z czytelnikami wieloma ciekawostkami związanymi z warsztatem pisarskim oraz kreacją bohaterów. Fani pisarza również mieli okazję do zrobienia wspólnego zdjęcia oraz zdobycia autografu.

W ramach wydarzenia „Małe Góry Literatury”, odbyły się inspirujące zajęcia dla dzieci pod hasłem Górskie brzmienia! Czytaliśmy piękną książkę o przygodach w górach, a następnie rozmawialiśmy o tym, czym jest dźwięk i jak różnorodne mogą być odgłosy natury. Mali uczestnicy mieli okazję odkrywać tajemnice górskich ech i tworzyć własne dźwiękowe opowieści. Było to niezapomniane spotkanie, pełne radości i kreatywności!

W ramach Festiwalu Góry Literatury przygotowaliśmy również pokazy filmów.
9 lipca o godz. 11.00 odbył się pokaz filmu Wakacje Mikołajka.

Na zakończenie świdnickiej osłony Festiwalu Góry Literatury odbył się pokaz filmu Pokot w reżyserii Agnieszki Holland i Kasi Adamik.