Odjazdowy Bibliotekarz to ogólnopolska akcja koordynowana przez Fundację Normalne Miasto – Fenomen, której celem jest promowanie czytelnictwa i bibliotek. Odjazdowego Bibliotekarza organizują biblioteki z miast, miasteczek i wsi w każdym województwie. Odbyły się też edycje międzynarodowe pod nazwą Bicycool Library. Na rowery wsiedli bibliotekarze i czytelnicy m.in. w Rumunii, Wielkiej Brytanii, USA i Nepalu.

W tym roku uczestnicy rajdu zgromadzili się przy ul. Morelowej, a następnie wyruszyli w kierunku Makowic. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwała policja, straż miejska oraz wolontariusze z PCK Świdnica. Na terenie pałacu w Makowicach na czytelników czekała strefa zabawy oraz relaksu. Następnie uczestnicy udali się na pieszą wycieczkę, której celem było zdobycie szczytu Popiel.

Nie zabrakło wspólnego ogniska oraz słodkiego i owocowego poczęstunku. Choć czasem zagrzmiało a nawet popadało, humory do końca dopisywały wszystkim.
Na zakończenie odbyły się warsztaty jogi, które poprowadziła Monika Rosińska.

Bardzo cieszymy się z tak dużego zainteresowania akcją wśród naszych czytelników.
Do zobaczenia za rok!