Miejska Biblioteka Publiczna w Świdnicy włącza się w Miejskie Obchody Świąt Majowych.
Z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, Święta Narodowego Trzeciego Maja oraz Narodowego Dnia Zwycięstwa przygotowaliśmy szereg atrakcji zarówno dla młodszych, jak i nieco starszych świdniczan. Zapraszamy do wspólnego świętowania i udziału w wydarzeniach.

Konkurs na Wiersz do Szuflady
Wystarczy przyjść do biblioteki, zapisać na przygotowanych kartach swój autorski wiersz i wrzucić go do szuflady… Wszystkie zgłoszone utwory będą prezentowane na „szufladowej aranżacji” w holu, na parterze.
Termin: od 15.04.2024 -7.05.2024, 8.05 – ogłoszenie wyników
Miejsce: hol na parterze biblioteki, ul. Franciszkańska 18

Pokaż swój patriotyzm
Przyjdź do biblioteki, zaprojektuj i własnoręcznie wykonaj swój button. Noś go dumnie podczas świąt patriotycznych.
Termin: 2.05.2024
Miejsce: hol, II piętro, ul. Franciszkańska 18 (Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży)

Polska – lubię to” – interaktywna wystawa edukacyjna
Nasza wystawa to ponad 10 stanowisk angażująca odbiorców w każdym wieku. Zwiedzając wystawę można porównać rozpiętość swoich ramion ze skrzydłami bielika znajdującego się w godle Polski, ułożyć ogromną mapę naszego kraju czy odwiedzić największe miasta leżące nad Wisłą.
Do odwiedzenia wystawy zapraszamy grupy zorganizowane oraz osoby indywidualne.
Zapisy dla grup zorganizowanych pod nr telefonu 74 640 09 50.
Termin: 22.04 – 11.05.2024
Miejsce: Filia nr 2

Podróże po polskiej literaturze – cykl zajęć dla dzieci
Głośne czytanie utworów polskich pisarzy i poetów, rozmowy o literaturze polskiej, zagadki literackie, warsztaty plastyczne.
Termin: kwiecień i maj 2023
Miejsce: Filia nr 1

Moja Ojczyzna – cykl warsztatów w Kindlotece dla najmłodszych
Zajęcia przeznaczone dla starszych grup przedszkolnych, w trakcie których w trakcie zabawy będą poznawać ciekawostki z historii Polski. A wszystko to przy pomocy robotów Photon i Dash. Obowiązują zapisy
Termin: 23-26.04.24
Miejsce: Wypożyczalnia Naukowa i Czytelnia Czasopism

„Zielony Kącik: Kolorowa Wizja Historii”
Akcja podczas której rozdawane będą rośliny wraz z krótką informacją na temat świąt majowych, ich znaczenia w kontekście historii Polski. Ta akcja nie tylko przyczyni się do uświadomienia społeczności lokalnej związku między roślinami a historią, ale także stworzy przyjemną atmosferę wspólnego świętowania i refleksji.
Termin: 29 i 30 kwietnia 2024
Miejsce: