W piątek, 12 kwietnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świdnicy odbył się wernisaż wystawy PRZEBUDZENIE autorstwa Waldemara Szauera.

Waldemar Szauer
Urodził się w 1959 roku we Wrocławiu, gdzie studiował. Tam też mieszka i tworzy. Twórca obrazów olejnych, pasteli, akwareli, rzeźby (brąz, papier – mache) – pejzaż wiejski, miejski, architektura, portret, tematyka sakralna. Autor około pięćdziesięciu indywidualnych i zbiorowych wystaw malarstwa, rysunku i rzeźby w Polsce, Czechach, Niemczech, Francji, Ameryce Północnej.
Uczestnik wielu międzynarodowych plenerów twórczych, autor projektów scenograficznych spektakli teatralnych, aranżacji wystaw, plakatów i znaków logo. Współpracował z kilkoma wydawnictwami. Jest nauczycielem rysunku, malarstwa i rzeźby (m. in. w ramach arteterapii), Jest współzałożycielem pierwszej w Polsce Akademii Sztuki Trzeciego Wieku i własnej szkoły malarstwa i rysunku „Atelier Promethidion” we Wrocławiu i w Paryżu.

Wernisażowi towarzyszył koncert Dominika Szauera /akordeon/ oraz Kingi Kubiak /flet/.

Wystawa będzie czynna do 10 maja.