Dnia 28 marca 2024 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Cypriana K. Norwida w Świdnicy odbył się finał XX edycji konkursu czytelniczego „Dzień dobry Pani Mario”. W tym roku tematem konkursu była znajomość treści książki Marii Konopnickiej pt. „Na jagody”. Dzieci wykazały się znakomitą wiedzą. Po bardzo wyrównanej rywalizacji Jury w składzie:

Małgorzata Anklewicz – Dyrektor Miejskiego Przedszkola Integracyjnego nr 16 „Słoneczko” – Przewodnicząca Jury

przyznało nagrody za:

I MIEJSCE:

Jagna Majewska

Tymoteusz Szymański

Pola Bartkowska

Europejska Akademia Dziecka

Oliwia Trudzińska

Emilia Tatar

Robert Mucha

Przedszkole Niepubliczne „Frajda”

Antonina Zawierucha

Amelia Rychlińska

Monika Wturska

Kinga Chryszczanowicz

Alicja Walaś

Hanna Witek

Przedszkole Niepubliczne „Wesoła Piątka”

Anna Kubiak

Oliwia Figlewicz

Nadia Budny

Oliwier Kachnowicz

Platon Adzesau

Anna Tomiałowicz

Marcel Horodeczny

Nela Kaińska

Weronika Dereń

Przedszkole Niepubliczne „Radosny Delfinek”

Antonina Pawłowicz

Stanisław Pawłowicz

Alicja Bolek

Miejskie Przedszkole Integracyjne nr 16 „Słoneczko”

Stanisław Leciejewski

Helena Łapacz

Tamara Pełka

Społeczne Przedszkole „Akademia Przedszkolaka”

Filip Szewczak

Weronika Dyda

Wojciech Soiński

II MIEJSCE:

Zuzanna Mostowa

Gracjan Przybyszewski

Filip Raduszewski

III MIEJSCE:

Ut Unum Sint

Aleksandra Łysiak

Julia Sobczak

Marzena Wojciechowska

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych przygód z książkami!

Po wspólnym zdjęciu została otwarta wystawa pokonkursowa – „Pójdźmy razem na jagody”. Na wystawie zostały zaprezentowane wszystkie prace przedszkolaków ze świdnickich przedszkoli. Na konkurs wpłynęło czterdzieści dziewięć prac z jedenastu świdnickich przedszkoli, z czego czterdzieści cztery były brane pod uwagę w ocenie jury (pięć prac nie brało udziału w rywalizacji konkursowej, gdyż wpłynęły po wyznaczonym w regulaminie, terminie składania prac).

Jury w składzie: Ewa Cuban – Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Cypriana Kamila Norwida w Świdnicy, Marta Wojciechowska – Zastępca Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Cypriana Kamila Norwida w Świdnicy oraz Wiktoria Madaj – pracownik Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży wyłoniło zwycięską pracę, której autorem jest Radosław Strzelczyk z Miejskiego Przedszkola nr 14 w Świdnicy.

Zwycięska praca została nadrukowana na koszulkach, które otrzymali uczestnicy XX edycji konkursu czytelniczego.