Miejska Biblioteka Publiczna w Świdnicy zaprasza na spotkanie autorskie z Aleksandrą Majdzińską, autorką książki „Szalom bonjour Odessa”.

Aleksandra Majdzińska – pisarka, tłumaczka, scenarzystka. Tworzy przede wszystkim krótkie formy literackie. Autorka książki „Mokrut i inne opowiadania” (2019) oraz „Szalom bonjour Odessa” (2022). Zdobywczyni Nagrody Literackiej im. Marka Nowakowskiego (2023) oraz Bydgoskiej Nagrody Literackiej „Strzała Łuczniczki” (2023). Laureatka nagrody za najlepszy scenariusz na Międzynarodowym Festiwalu „Złota Morela” w Armenii, nominowana do Nagrody im. Jana Machulskiego w kategorii Najlepszy scenariusz. Tłumaczy współczesną prozę ormiańską. Jej opowiadania ukazywały się także w wydawnictwach zbiorowych. Publikowała w „Czasie literatury” i „Tygodniku Powszechnym”. Członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich oraz Stowarzyszenia Filmowców Polskich.

Spotkanie odbędzie się 15 marca, o godz. 18.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świdnicy przy ul. Franciszkańskiej 18.