Miejska Biblioteka Publiczna oraz Fundacja Dobrej Muzyki, w 221. urodziny Christiana Schlaga przygotowała dla swoich czytelników prelekcję oraz minirecital w wykonaniu dra Macieja Batora.

27 lutego w sali cysterskiej, o historii świdnickiej rodziny organmistrzów, opowiedział organista, kantor Kościoła Pokoju w Świdnicy, który realizując stypendium Prezydent Świdnicy Beaty Moskal-Słaniewskiej, przetłumaczył pierwszy tom Pamiętnika Rodziny Schlagów – dr Maciej Bator.

Prelegent przypomniał postać Christiana Schlaga, opowiedział ciekawostki lokalne związane z historią Świdnicy i świdnickich instrumentów. Podczas wykładu wyświetlane były m.in. zdjęcia pamiętników rodziny Schlagów.

Prowadzący wykonał również kameralny koncert na pozytywie, czyli niewielkich przenośnych organach napędzanych ręcznie. Licznie zgromadzona publiczność opuściła bibliotekę w oczekiwaniu na kolejne spotkanie z historią rodziny Schlagów.