Miejska Biblioteka Publiczna w Świdnicy zaprasza na spotkanie autorskie z podróżnikiem Jackiem Stasińskim, autorem książki „Świat noszę w sercu”.

Jacek Stasiński – przyrodnik, miłośnik nieprzedeptanych szlaków, egzotycznych zwierząt i rzadkich roślin. Poznaje plemiona nieskażone cywilizacją, ludzi, ich zwyczaje, smaki, kulturę, tradycję, ale fascynuje się też architekturą i życiem wielkich miast. Odwiedził ponad 150 krajów. Tworzy projekty podróżnicze i organizuje wyprawy, o swoich doświadczeniach opowiada z pasją i humorem w radiu i podczas spotkań. Równie dobrze czuje się w amazońskiej dżungli bądź australijskim interiorze, jak i w sercu Manhattanu albo wiedeńskiej operze. Choć mieszka obecnie w Warszawie, zna zakamarki Buenos Aires, Tokio czy Paryża. Z podróży poza wspomnieniami przywozi ozdoby choinkowe, którymi mógłby ubrać niejedno drzewko.

Spotkanie, które poprowadzi Robert Staniszewski, odbędzie się 1 marca 2024 r., o godz. 18.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świdnicy przy ul. Franciszkańskiej 18.
Wstęp wolny.