Informujemy, że wszystkie kody do platformy Legimi zostały wydane.

Czytelnicy i Czytelniczki!

W tym roku również zakupiliśmy dla Was dostęp do platformy Legimi.

Kody w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świdnicy będą wydawane od 9 stycznia 2024 r.

Równocześnie informujemy:

– kody będą wydawane Czytelnikom wyłącznie po okazaniu karty bibliotecznej;
– Czytelnikom, którzy odebrali kod w roku 2023 i go nie aktywowały – kody nie będą wydawane;
Czytelnikom, którzy nie aktywują pobranego kodu w ciągu miesiąca (do 8 lutego 2024 r.) – kod zostanie dezaktywowany;

Kody można odebrać tylko i wyłącznie osobiście w:

  • Wypożyczalni dla Dorosłych (ul. Franciszkańska 18),
  • Filii nr 1 (ul. Wrocławska 44),
  • Filii nr 2 (ul. Kozara-Słobódzkiego 19/01),
  • Filii nr 5 (ul. Morelowa 2A).

W związku z licznymi pytaniami dotyczącymi dystrybucji kodów informujemy, że nie dysponujemy takimi środkami finansowymi, aby zapewnić dostęp do kodów wszystkim zainteresowanym.

Liczba kodów jest znacznie ograniczona.

____________________________________________________________________________________________

Ponad 200.000 e-booków w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej i 87 bibliotekach publicznych naszego województwa, w tym Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świdnicy!

Aktywowanie zarówno nowych, jak i dawniej założonych kont Legimi jest możliwe tylko przez stronę  http://www.legimi.pl/dbpw/. Aktywowanie dawniej założonych kont nowym kodem pozwala zachować wcześniej pobrane książki (e-półka). 

Czytelnicy zapisani do naszej Biblioteki, lub do którejkolwiek z 87 bibliotek publicznych Dolnego Śląska, mogą mieć dostęp do wielu nowości i bestsellerów, ale i starszych tytułów z beletrystyki, literatury faktu i innych popularnych kategorii udostępnianych przez portal Legimi.com. Wystarczy, że na podstawie otrzymanego w bibliotece unikalnego kodu, założą konto i pobiorą bezpłatną aplikację Legimi. Wówczas wszystkie bez wyjątku e-książki dostępne w abonamencie będą mogli czytać na smartfonie, tablecie, komputerze lub czytniku (oprócz Kindle’a). Oczywiście za darmo. Warunkiem jest posiadanie ważnej karty bibliotecznej.

Aktywacja kodu następuje po rejestracji bezpłatnego konta Legimi na stronie http://www.legimi.pl/dbpw/. Następnie wybrane książki pobrać można bezpośrednio w aplikacji Legimi, zainstalowanej na wybranym urządzeniu.

Usługa wypożyczania książek elektronicznych udostępniona została dzięki współpracy dolnośląskich bibliotek publicznych z firmą Legimi, jedyną, która oferuje dostęp do e-booków na zasadzie abonamentu. Czytelnicy mogą korzystać z ponad 200.000 tytułów najlepszych autorów – polskich i zagranicznych.

Poniżej znajdziecie Państwo odpowiedzi na pytania zadawane najczęściej w związku z wypożyczaniem e-booków z zasobów Legimi:

Dlaczego muszę pobrać nowy kod dostępu w 2024 roku?

Wszystkie kody wydane w roku ubiegłym tracą ważność 31.12.2023 roku. Oznacza to, że wszyscy, którzy w 2023 roku użyli pobranego z Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu kodu dostępu, muszą przyjść po kolejny.

Czy wypożyczanie ebooków jest bezpłatne i dla kogo?

Wypożyczanie jest całkowicie darmowe. Możliwość wypożyczania mają wyłącznie osoby zapisane do jednej z bibliotek wymienionych na liście bibliotek.

Jak uzyskać kod dostępu?

W celu uzyskania indywidualnego kodu dostępowego należy udać się osobiście do jednej z bibliotek wymienionych na liście bibliotek. Aktywacja kodu następuje po rejestracji bezpłatnego konta Legimi.

Jak aktywować kod otrzymany w Bibliotece?

Należy zarejestrować bezpłatne konto Legimi na stronie: http://www.legimi.pl/dbpw/. Wtedy można już wybierać, wypożyczać i pobierać e-booki bezpośrednio w aplikacji Legimi. W ramach zamówionego przez bibliotekę limitu stron do przeczytania każdy czytelnik wypożyczyć może dowolną liczbę książek. Jeśli czytelnik otrzymuje komunikat o przekroczeniu limitu, oznacza to, że wyczerpała się pula stron.

Na jakich urządzeniach mogę czytać wypożyczone e-booki?

Na urządzeniach z systemami operacyjnymi, dla których dostępna jest aplikacja Legimi: iOS (iPhone, iPad), Android (w tym niektóre czytniki ebooków), Windows Phone, Windows 8 i 10. Każdy czytelnik może czytać w chmurze? jednocześnie na 2 urządzeniach. Wypożyczonych ebooków nie można czytać tylko na czytniku Kindle.

Czy muszę być online, by czytać e-booki?

Po pobraniu ebooki można czytać również offline. Jeżeli czytelnik pozostaje offline przez 7 dni, otrzymuje powiadomienie o konieczności połączenia się z internetem w celu aktualizacji statusu swojego konta w Legimi.