Spotkanie z klasą II a ze Szkoły Podstawowej nr 6 zapoczątkowało cykl zajęć tematycznych w Filii nr 1, zatytułowany „Poznajemy Polskę”. Rozmawialiśmy o przyrodzie Polski. Po zapoznaniu się z ciekawostkami o świecie roślin i zwierząt naszego kraju dzieci wykonały z bibuły piękne czerwone maki-kwiaty symbolizujące Polskę.

O tym jak różnorodny jest świat zwierząt Polski rozmawialiśmy 6 listopada z uczniami kl. III a ze Szkoły Podstawowej nr 6. Czytaliśmy ciekawostki o zwierzętach naszych pól, łąk i lasów a następnie dzieci wykonały piękne i zabawne „zwierzakowe” zakładki do książek

7 listopada w Filii nr 1 zagościł smok wawelski. Ten zielony stwór przybył tu dzięki klasie II c ze Szkoły Podstawowej nr 6. Czytanie legend o Krakowie i poznanie historii i zabytków dawnej stolicy Polski wypełniło spotkanie w ramach cyklu „Poznajemy Polskę”.

Ochrona polskiej przyrody była tematem dwóch kolejnych spotkań z uczniami SP Nr 6 w Filii nr 1, w ramach cyklu „Poznajemy Polskę”. Korzystając z księgozbioru biblioteki dzieci wyszukiwały ciekawostki dotyczące zagrożonych gatunków. Twórczym efektem spotkania z klasą „0” były wesołe żabki – zakładki do książek. Natomiast dzieci z klasy III d, w związku z Międzynarodowym Dniem Jeża obchodzonym 10 listopada, z wielkim zapałem wykonały śliczne włóczkowe jeżyki.