Miejska Biblioteka Publiczna im C.K. Norwida w Świdnicy oraz HISTORY Channel zapraszają na spotkanie z Łukaszem Kazkiem wraz z pokazem pierwszego odcinka programu „Tajemnice Dolnego Śląska”.

Łukasz Kazek, popularyzator historii, dziennikarz, autor książek oraz youtuber powraca do świdnickiej biblioteki, aby opowiedzieć o najnowszym projekcie. Podczas realizacji programu „Tajemnice Dolnego Śląska” ekipa przejechała niemal 4,5 tys. km, aby zgłębić tajemnice naszego regionu, spotkać się ze świadkami historii oraz skonfrontować się z lokalnymi legendami. – Dolny Śląsk z oczywistych względów jest regionem bliskim mojemu sercu. Z przyjemnością zagłębiam się w jego historię i próbuję rozwikłać tajemnice, które po dziś dzień nie zostały rozwiązane. W nowym programie przybliżę widzom m.in. temat procesów o czary, którymi interesowała się też czarna eminencja III Rzeczy, Henrich Himmler. Sprawdzę też, czy światowej sławy obrazy zostały ukryte w kopalni na Dolnym Śląsku – mówi Łukasz Kazek.

Spotkanie odbędzie się w środę, 29 listopada, o godzinie 18.00 w bibliotece przy ul. Franciszkańskiej 18. Wstęp wolny, obowiązują wejściówki do odebrania, ilość miejsc ograniczona.