Nasza paczka i niepodległość to cykl spotkań dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym organizowanych w Filii 2 w ramach obchodów 11. listopada.  Dzieci poprzez zabawę starały się zrozumieć co to znaczy odzyskać niepodległość – wyznaczały granice nowych Państw, wymyślały ich nazwy oraz tworzyły w nich niesamowite budowle. Na zakończenie zajęć, mimo różnic dzielących kraje udało nam się wspólnie stworzyć jedno państwo i wypełnić biało-czerwonymi sercami mapę Polski.

Odwiedziny w bibliotece kończyły się w czytelni dla dzieci i młodzieży, gdzie do dyspozycji naszych najmłodszych czytelników była patriotyczna biblioteczka. Do tej pory w zajęciach wzięła udział ponad setka dzieci, a to jeszcze nie koniec!