Miejska Biblioteka Publiczna w Świdnicy zaprasza na wernisaż wystawy „Akwarelowy spacer po Świdnicy” Anny Maciejewskiej.

Anna Maciejewska ukończyła studia z zakresu projektowania architektonicznego, jednak postanowiła spełnić zawodowe marzenie i zostać nauczycielką. Pracując z dziećmi, napisała własny program z elementami arteterapii, który wykorzystywała, prowadząc zajęcia dla uczniów z dysfunkcjami. Do malarstwa powróciła w 2018 roku, zakochując się w akwareli.

Prace świdnickiej malarki eksponowane były w zbiorowej wystawie akwareli w Galerii Fotografii w Świdnicy, na wystawie indywidualnej w Galerii Centrum Użyteczności Publicznej w Ostródzie, w Wieży Ratuszowej w Świdnicy, w Samorządowym Ośrodku Kultury i Bibliotece Publicznej w Jaworzynie Śląskiej oraz w Dzierżoniowie. Akwarele znajdują się również w galerii w Podkowie Leśnej, Szczecinie i Zakopanem, a także w galeriach prywatnych w Singapurze, Stanach Zjednoczonych, Francji, Hiszpanii i w Niemczech. 

Wernisaż odbędzie się 17 listopada, o godz. 18:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świdnicy. Wystawę będzie można oglądać do 30 listopada.