Z okazji obchodów XVIII Dni Seniora w Świdnicy 26 września w bibliotece odbył się wykład „Biblioteka dawniej i dziś”. Zbigniew Polak przeprowadził czytelników przez historię biblioteki. Nie zabrakło ciekawostek dotyczących czytelnictwa. Uczestnicy brali aktywny udział w spotkaniu rozprawiając o klasykach literatury, modnych dziś książkach oraz ulubionych powieściach.

Na koniec wykładu zawiązała się dyskusja dotycząca przyszłości książek. Pomimo, że mówi się o upadku czytelnictwa, a wraz z nim bibliotek, to żywimy nadzieję, że tym wykładem udowodniliśmy siłę książki – technologie mogą przemijać i próbować naśladować książkę, jednak czytelnik zawsze przewróci kolejne kartki i zanurzy się w słowach wyobraźni…