Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na wernisaż wystawy NATURE MORTE Elizy Kamianowskiej.

Eliza Kamianowska studentka kierunku architektura wnętrz na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Twórczość artystyczna od zawsze była w sferze jej hobby, jednak po dostrzeżeniu i zrozumieniu swojej natury, postanowiła wysunąć ją na pierwszy plan. Od najmłodszych lat brała udział w licznych konkursach plastycznych, miała okazję prezentować swoje prace na dwóch wystawach pt. „Mistrz i uczeń”. Obecnie stoi na progu swojej kariery. Oprócz projektowania architektonicznego, wyraża siebie poprzez inne dyscypliny sztuk plastycznych, takie jak rysunek i malarstwo. Są one częścią programu realizowanych przez nią studiów. Prezentuje utwory studyjne, zwieńczające pierwszy rok nauki. Celem pracy było studium kompozycji, koloru i przestrzeni. Autorka skupia się na harmonijnym ukazaniu interakcji między składowymi analizy formalnej oraz zachowaniu balansu w budowie dzieła. Inspiruje się szlachetnością sztuki klasycznej, która w subtelny sposób ukazuje prawdziwość świata.

Wernisaż odbędzie się 7 października, o godzinie 16:30 w ramach IX Nocy Bibliotek. Wystawę będzie można oglądać do 30 października.