15 września w godzinach przedpołudniowych grupa seniorów z „Senior Wigor” uczestniczyła w spacerze z cystersem – wycieczce tropem zakonnych ciekawostek po bibliotece.

O godzinie 18:30 w Sali Cysterskiej odbył się wykład Mariusza Barcickiego – pasjonata historii, miłośnika Świdnicy, przewodnika. Podczas spotkania prelegent opowiedział o tajemnicach, które skrywają się w znanych świdniczanom kamienicach oraz katedrze. Nie zabrakło anegdot związanych z poszukiwaniem informacji o naszym mieście oraz artefaktów z nim związanych. Po wykładzie odbył się konkurs wiedzy podsumowujący cały wykład.

Następnie uczestnicy udali się na wieczorne zwiedzanie Świdnicy. Spacer rozpoczął się od ul. Jagiellońskiej, gdzie Mariusz Barcicki opowiedział historię niemieckiego (zaginionego żołnierza), który przez kilkadziesiąt lat uciekał przed sprawiedliwością. Następnym punktem był Rynek, gdzie uczestnicy poznali historię świdnickiej starówki. Dzięki uprzejmości Parafii Katedralnej zwieńczeniem spaceru była wizyta w Świdnickiej Katedrze.

Koordynatorem wydarzenia była Katarzyna Drozd.