Miejska Biblioteka Publiczna w Świdnicy zaprasza na wspólne odkrywanie Świdnicy w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa, które w tym roku odbywają się pod hasłem ŻYWE DZIEDZICTWO – TRADYCJE OD POKOLEŃ.

Świdnica jest miastem z bogatą przeszłością. To tutaj odnaleziono ślady osady plemion z kręgu kultury łużyckiej czy cmentarzysko ciałopalne z bogato wyposażonymi grobami. Tutaj również odnaleziono ślady wioski rybackiej. Co jeszcze kryje się w świdnickiej przeszłości? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w trackie naszego wydarzenia „Odkryj Świdnicę na nowo!”

Świdnicka biblioteka swoją siedzibę ma w byłym pałacu opata cystersów krzeszowskich. Jest to miejsce niezwykłe, wypełnione pięknymi zdobieniami przypominającymi o pierwotnym przeznaczeniu budynku.
Starówka, pięknie zdobione kamienice, pomniki, Katedra, Kościół Pokoju czy liczne zakamarki kryją ze sobą wiele legend, anegdot czy ciekawostek. O pięknie Świdnicy, jej bogactwie, opowie podczas wykładu pasjonat historii, miłośnik Świdnicy, przewodnik pan Mariusz Barcicki. A następnie by doświadczyć uroku świdnickich ulic pan Mariusz Barcicki zabierze nas na Nocne Zwiedzanie Świdnicy.

Harmonogram wydarzenia – 15 września:
– spacer z cystersem – wycieczka tropem zakonnych ciekawostek po bibliotece
(dla grup zorganizowanych, zgłoszenia pod nr tel. 74/6400937)
– g. 18.30 – wykład pana Mariusza Barcickiego*
– g. 20.00 – Nocne Zwiedzanie Świdnicy pod kierunkiem pana Mariusza Barcickiego (zbiórka w holu biblioteki)*

* obowiązują bezpłatne wejściówki do odbioru w s. 202, I piętro.