W każdy piątek w godzinach 10:00-12:00, na placu z dzikami przez osiem tygodni od początku lipca aż do końca sierpnia, odbywać się będą Piątkowe poranki z Biblioteką 2023. W razie niepogody spotkamy się w gmachu biblioteki.

25.08.2023 r. – Za nami ostatni poranek wakacyjny 2023.

To było osiem piątków przepełnionych uśmiechem dzieci i dobrą zabawą. Dobiegł końca wakacyjny cykl poranków z biblioteką. Przez dwa miesiące na skwerze z dzikami swój wolny czas spędziło przeszło pół tysiąca najmłodszych świdniczan. W każdy wakacyjny piątek przed południem skwer z dzikami przy ul. Franciszkańskiej zmieniał się w plac zabaw naszpikowany różnego rodzaju atrakcjami. Dzieci wraz ze swoimi opiekunami mogły korzystać do woli z atrakcji przygotowanych przez bibliotekarki. Jak żartobliwie przyznają pracownicy biblioteki, chyba ktoś nad nimi czuwał, bowiem przez cały okres trwania cyklu, wydarzenia ani razu nie storpedowały opady deszczu. – Wiele dzieci z różnych względów spędza całe wakacje w mieście. Naszą misją jest chęć zapewnienia im dobrej zabawy, przepełnionej kreatywnością i możliwością nawiązania nowych kontaktów, a może nawet i przyjaźni. Ogromna w tym zasługa pracowników biblioteki, którzy co tydzień z wielkim poświęceniem i determinacją przygotowywali nowe atrakcje. Co roku z naszej oferty korzysta kilkuset młodych świdniczan. Podobnie było podczas zakończonych właśnie wakacji. Można śmiało powiedzieć, że to już nasza tradycja, bowiem kontynuujemy nasze „urlopowe” działania już od 2017 roku. Jedno jest pewne. Wracamy za rok z nowymi pomysłami i atrakcjami – mówi Ewa Cuban, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. C.K. Norwida w Świdnicy.

Daniel Gębala (tekst i foto)

11.08.2023 r. – Jak spędzić piątkowy, wakacyjny poranek? Spędzić go z naszą biblioteką

04.08.2023 r. – Kolejny poranek za nami!

28.07.2023 r. – Dopisała nam piękna pogoda w czwarty piątkowy poranek.

21.07.2023 r. – W trzeci piątkowy poranek każde dziecko mogło wykazać się wyobraźnią i stworzyć coś naprawdę wyjątkowego w naszym kreatywnym kąciku.

14.07.2023 r. – Drugi piątkowy poranek upłynął pod znakiem pięknej pogody i wspaniałej zabawy.

07.07.2023 r. – Pierwszy piątkowy poranek za nami, mnóstwo zabawy, pozytywnej energii i gromkiego śmiechu naszych czytelników.