7 lipca w naszej bibliotece odbyło się niezwykłe wydarzenie, które zgromadziło tłumy – wernisaż wystawy Wandy Szwegler – kobiety ciepłej, wrażliwej, z niezwykle empatycznym usposobieniem. Z sercem na dłoni i duszą artystki. W 100 % zgadzamy się ze słowami przyjaciółki artystki – Margaret J.:

Jako nauczyciel artysta, wierna swoim ideałom, dawała innym poczucie sensu życia przez kolorową twórczość i działania z nią związane. Skarbnica wiedzy z ogromnym pokładem wytrwałości.
Dzięki doskonałej organizacji, zaangażowaniu i oddaniu pomagała młodszym zapomnieć o problemach codzienności. Z ostrożnością w osądach, uśmiechem, ciepłem i ogromną wrażliwością budowała wartość osobistą u każdego, kogo spotkała na swojej drodze.
Sama ucząc innych różnych technik plastycznych, tworzyła przez lata swój wizerunek artystyczny i przechowywała go w swojej Wielkiej Tece. Dzisiaj ta Teka została otwarta, a cały jej bogaty świat się z niej wysypał. Tak wygląda ten świat w Dużym Sercu Wandzi.

Zapraszamy na wystawę, która potrwa do połowy sierpnia br.