W każdy piątek w godzinach 10:00-12:00, na placu z dzikami przez osiem tygodni od początku lipca aż do końca sierpnia, odbywać się będą Piątkowe poranki z Biblioteką 2023. W razie niepogody spotkamy się w gmachu biblioteki.

To już siódma edycja naszych działań (od 2017 r.) i co roku korzysta z nich ponad 300 dzieci. Zważywszy na fakt, że wiele dzieci wakacje spędza w mieście, chcemy pokazać, że nawet najbliższa przestrzeń wokół nas – w tym biblioteka – może stać się wymarzoną przestrzenią z dzieciństwa, a tym, co ją tworzy są przede wszystkim „sąsiedzkie” relacje i wspólnie spędzony czas.

Na wszystkie wakacyjne wydarzenia wstęp jest bezpłatny.

W programie:

  • WARSZTATY PLASTYCZNE to cykl ośmiu spotkań podczas, których na uczestników będą czekały warsztaty manualne gdzie ekologia będzie przeplatać się ze sztuką i edukacją.
  • RODZINNA STREFA ZABAWYMAXI gry – Podczas piątkowych spotkań cały plac będzie wypełniony sprzętem edukacyjno – animacyjnym. W tym MAXI gry, które cieszą się dużym zainteresowaniem podczas imprez plenerowych.
  • STREFA CHILLOUTU – zostanie utworzona strefa relaksu, gdzie na leżakach będzie można odpocząć w towarzystwie dobrej książki i chłodnej lemoniady.

Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy.

plakat - piątkowe poranki z biblioteka 2023